مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام - www.mpapi.ir


   آغاز تولید آزمایشگاهی «داروی گیاهی زگیل‌سوز» در جهاد دانشگاهی واحد ایلام  ۱۲ دی ۱۳۹۵


تولید «داروی گیاهی زگیلسوز» در مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در مقیاس آزمایشگاهی آغاز شد.

http://jdilam.ir/images/newsphoto/dey95/zegil.jpg

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، مریم مؤمنی، معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی این واحد اظهار کرد: هسته فناور تولید «داروی گیاهی زگیلسوز» فعالیت خود را از یک‌شنبه، 12 دی برای تولید این داروی گیاهی در مقیاس آزمایشگاهی در این مرکز آغاز کرده است.

وی گفت: ایده تولید ساخت داروی گیاهی از گیاه «شقایق» توسط آقایان محمد و مهدی جلیلیان به مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام ارائه و بعد از مراحل سنجش نوآوری، در جلسه شورای فناوری مطرح و مورد پذیرش قرار گرفت.

مؤمنی افزود: این طرح چهارمین طرحی است که در زمینه ساخت داروی گیاهی در این مرکز پذیرش و فعالیت آزمایشگاهی خود را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: طرح‌هایی چون ساخت پماد ضد سوختگی، تولید نانو ذره و نانو پلیمر ضدسرطانی از گیاهان دارویی، پیش از این در آزمایشگاه زیست فناوری مشترک میان جهاد دانشگاهی و علوم پزشکی فعالیت آزمایشگاهی خود را انجام و در مرحله تولید مقاله هستند که پس از چاپ مقالات، وارد فاز آزمایشات بالینی خواهند شد.

اضافه می‌شود، مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با توجه به پتانسیل‌های موجود مانند آزمایشگاه زیست فناوری و گیاهان دارویی مجهز به دستگاه هایی چون سوکسله، کلونجر، HPLC، GC، اتمیک ابزربشن و همچنین گلخانه پرورش گیاهان دارویی، آماده پذیرش طرح های نوآورانه در زمینه اهلی‌سازی، اصلاح، تولید دارو، ساخت ماشین آلات کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و توسعه کشت این نوع گیاهان است.


 آدرس خبر:  www.mpapi.ir/news/news.asp?newsnum=115