یک‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ 
يكشنبه, 01 اوت 2021  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۵ نفر

امروز= ۲۱۶ مرتبه
مرداد ماه = ۵۴۰۰ مرتبه
كل مشاهده= ۶۰۶۶۱۶ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۷۹۱ مرتبه
 
 

   تجاری سازی شکر استویا در مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاوری جهاددانشگاهی ایلام

:

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی رییس مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاوری ایلام از تجاری سازی محصول واحد فناور مرکز رشد این واحد خبرداد و گفت: تجاری سازی شکر استویا تولید شده توسط یکی از واحدهای فناور مرکز رشد با عقد قرارداد با شرکت تجارت پژوهان هفت اقلیم تولید کننده و فعال در حوزه محصولات سلامت محور رقم خورد.
حسینی در ادامه با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آنها در پیشبرد اهداف ملی برای تحقق سلامت، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی اظهارکرد: گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و بزرگترین ثروت ملی یک منطقه، یکی از تولیدات مهم در بخش کشاورزی محسوب شود.
رییس مرکز رشد گیاهان دارویی ایلام با بیان اینکه ساختار اصلي اين موسسات نوپا درون مرکز رشد شکل مي گيرد، گفت: مهمترين ماموريت مرکز رشد فراهم کردن زمينه هاي مناسب براي تاسيس، رشد و توسعه شرکت هاي خصوصي نوپاي فناور و ارايه حمايت هاي مادي و معنوي لازم جهت موفق نمودن آنهاست.

لازم به ذکر است شرکت شیرین برگ ایلام از سال ۱۳۹۴ در مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی ایلام بر روی محصول شکر رژیمی که بر پایه گیاه استویا رشد یافته و به مرحله تجاری سازی رسید.در حال حاضر تولید این محصول با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه قند ایلام در حال انجام است و فروش این محصول از طریق شبکه های توزیع فروشگاهی انجام می شود.خط تولید دیگر این محصول برای فروش عمده به شرکت تجارت پژوهان هفت اقلیم با مشارکت جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام و ظرفیت تولید روزانه یک تن برنامه ریزی شده است.

  منبع:   در تاريخ:  ۲۶ دی ۱۳۹۷  ساعت: 11:55:39صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 1020

لينك خبر (كد خبر= 124 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد