جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ 
جمعه, 20 سپتامبر 2019  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۶۸ نفر

امروز= ۱۵۱ مرتبه
شهریور ماه = ۵۹۰۴ مرتبه
كل مشاهده= ۴۱۳۶۲۶ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۸۸۱ مرتبه
 
 

   صادرات داروهای گیاهی ایران به قلب اروپا

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان داروهای گیاهی ایران از صادرات داروهای گیاهی ایران به قلب اروپا تا جنوب شرق آسیا خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، دکتر جعفر میرفخرایی دبیر اتحادیه تولیدکنندگان داروهای گیاهی ایران در نشست خبری چهارمین همایش طلای سبز با بیان اینکه در سال ۱۳۸۵ حدود ۲۵۰ پروانه داروسازی گیاهی صادر شده بود، گفت: در حال حاضر یکهزار و ۷۴۲ پروانه برای داروهای گیاهی و فرآورده‌های طب سنتی صادر شده و ۴۰۰ پروانه نیز برای عصاره و اسانس‌های آنها صادر شده است.

وی افزود: در آن زمان ۰.۰۳ درصد مصرف داروی گیاهی داشتیم، اما امسال پنج درصد کل بودجه دارویی کشور را مصرف داروهای گیاهی تشکیل می‌دهد و علاوه بر آن توانستیم با افزایش کیفیت داروهای گیاهی صادرات آنها را به کشورهای سوئیس، مالزی، سنگاپور و باکو داشته باشیم.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان داروهای گیاهی ایران با بیان اینکه ایران ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم گیاهان دارویی را دارد، گفت: بنابراین باید تلاشمان را بیشتر کنیم تا بتوانیم از این ظرفیت موجود در کشور بهره بریم. ما در زمینه کیفیت این داروها سرافراز هستیم.

در ادامه این نشست دکتر علیرضا عباسیان، مدیرکل دفتر تعالی طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینکه همه کشورهای دنیا پتانسیل اقلیم‌های رویش گیاهان دارویی را ندارند، گفت: این امر منحصر به فردی است که در کشور ما و چند کشور دیگر رخ داده است.

وی افزود: برخی کشورها از این ظرفیت استفاده کردند. برای مثال چینی‌ها و در گام بعدی هندی‌ها به شدت طب سنتی خود را گسترش دادند و از آن به عنوان ابزاری برای گسترش فروش گیاهان دارویی خود در دنیا استفاده کردند.

مدیرکل دفتر تعالی طب سنتی وزارت بهداشت با بیان اینکه در وزارت بهداشت نیز معاونتی در راستای استفاده از ظرفیت طب سنتی شکل گرفت، خاطرنشان کرد: این معاونت با تعامل و برنامه‌ریزی‌هایی خوبی که می‌شود، سعی می‌کند که این طب بومی را احیا کند. البته دید ما دید سنتی صرف نیست و بهره‌گیری از طب جدید را مورد نظر قرار می‌دهیم. اگر طب سنتی در کشور راه‌اندازی شود، با زنجیره اشتغالزایی می‌تواند دامنه اشتغالزایی زیادی را در کشور ایجاد کند.


  منبع: www.medplant.ir   در تاريخ:  ۸ مهر ۱۳۹۴  ساعت: 9:01:30صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 881

لينك خبر (كد خبر= 85 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد