جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ 
جمعه, 20 سپتامبر 2019  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۵۸ نفر

امروز= ۱۴۱ مرتبه
شهریور ماه = ۵۸۹۴ مرتبه
كل مشاهده= ۴۱۳۶۱۶ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۸۹۲ مرتبه
 
 

   امضاء تفاهم نامه همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام و بنیاد ملی نخبگان ایلام

جهاد دانشگاهی واحد استان و بنیاد نخبگان ایلام برای برنامه‌ریزی و همکاری در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فن‌آوری و همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای به‌ منظور مشاوره، نظارت و پایش در پروژه‌های فن‌آورانه و کاربردی کردن آن‌ها با به کارگیری امکانات، تسهیلات و خدمات طرفین در جهت نیل به اهداف مشترک تفاهم‌نامه‌ همکاری امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، دکتر رضا خانی، رییس بنیاد نخبگان در حاشیه‌ انعقاد این تفاهم‌نامه اولین و مهم‌ترین مسئولیت بنیاد را بسترسازی جهت اثربخشی و اثرگذاری جامعه نخبگانی و کارآفرینی عنوان و اظهار کرد: در این راستا سامانه شناسایی و بانک اطلاعاتی فرهیختگان، کارآفرینان و سرمایه‌داران ایلامی مقیم داخل و خارج کشور بر روی وبگاه بنیاد نخبگان استان ایلام به نشانی ilam.bmn.ir بارگذاری شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام مأموریت دوم بنیاد نخبگان استان را تبیین و نهادینه کردن اقتصاد دانش‌بنیان دانست و ابراز امیدواری کرد: در این زمینه بتوانیم با ایجاد تعاملات سازنده با مجموعه مدیریتی و اجتماعات نخبگانی استان از طریق برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی نخبگان، مستعدان و سرآمدان با مسئولان، مدیران اجرایی و مراکز علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری گام‌های مؤثرتری برداشته شود.

خانی با اشاره به‌ ضرورت تغییر نگرش به اقتصاد، تولید و ثروت ملی تأکید کرد: حرکت باید به‌ سوی اقتصاد غیرنفتی باشد و دانش و خلاقیت مورد توجه قرار گیرد برای رهایی از فرهنگ و اقتصاد نفتی باید نگرش‌ها اصلاح و فرهنگ‌سازی صورت پذیرد. حرکت همه به‌خصوص دانشگاه‌ها به سمت اقتصاد دانش‌بنیان باشد.

وی خاطرنشان کرد: اقتصاد نفتی و دولتی همان‌طور که تاکنون هزینه‌های سنگینی را به دوش ملت و دولت ایران نهاده است در آینده نیز می‌تواند بر ناپایداری و شکننده بودن اقتصاد ایران تاثیرگذار باشد. لذا توجه به سرمایه انسانی، فکر، اندیشه، خرد و نوآوری و اتکا به دانش و کار و کارآفرینی باید به تفکر، گفتمان و کنش اجتماعی و اقتصادی مردم خصوصاً مسئولین و صاحبان کار و دانش تبدیل شود.

وی در خصوص سایر برنامه‌های بنیاد نخبگان استان در جهت نهادینه کردن گفتمان دانش‌بنیان افزود: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با مراکز علمی و پژوهشی خصوصاً دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، بازدید از مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی، ساماندهی و گردآوری بانک اطلاعاتی سرآمدان استانی از دیگر برنامه‌های اجرایی این بنیاد در این زمینه است.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه ایلام با تأکید بر تدوین نقشه راه توسعه استان به‌عنوان سومین مأموریت اصلی این بنیاد گفت: بنیاد نخبگان استان در نظر دارد با تشکیل شورای علمی زیرساخت‌های توسعه استان را بررسی نموده و با توجه به اولویت‌های تعیین‌شده، کارگروه‌های تخصصی مرتبط را تشکیل داده و با بهره‌گیری از نظرات شورای علمی و کارگروه‌های تخصصی، با تأکید بر اقتصاد دانش‌بنیان در جهت توسعه پایدار اقتصادی نقشه راه توسعه استان را تدوین کند.

خانی ادامه داد: شورای علمی عهده‌دار برنامه‌ریزی برای ایجاد تعامل هم‌افزا میان اجتماعات نخبگانی و دستگاه‌های اجرایی استان است و با اختیاراتی که از طرف معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به آن تفویض شده است می‌تواند بسترساز نگاه علمی و کارشناسی دقیق و جامع به مقوله توسعه استان باشد.

وی به اقدامات صورت گرفته دولت در این زمینه اشاره و یادآوری کرد: مکاتبات متعددی در 3 ماه اخیر با دستگاه‌های اجرایی خصوصاً دستگاه‌های مرتبط با توسعه زیرساخت‌های استان، صاحبان کار و اندیشه و ... در جهت هم‌اندیشی و تعیین اولویت‌های توسعه استان صورت گرفته است که انشاء الله با نهایی شدن آن‌ها و با هماهنگی با استاندار محترم استان در اختیار مسئولین جهت برنامه‌ریزی‌های آتی برای توسعه استان قرار خواهد گرفت.

«ذبیح‌الله مهری‌پور» رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام و مدیر مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ایلام نیز با بیان اینکه نخبگان پرچم‌دار تحولات جامعه هستند و ایجاد تحولات مثبت در عرصه‌های مختلف جامعه مستلزم حضور نخبگان است، اظهار کرد: فعالیت‌های جهاددانشگاهی مبتنی بر کارآفرینی است و در مقوله‌های پژوهش، فرهنگ و آموزش به دنبال حضور نخبگان در چارچوب برنامه‌ها است. وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در معاونت‌های فرهنگی، آموزش، پژوهش و تجاری‌سازی و ضرورت استفاده از ایده‌های نو، ادامه داد: رسالت بنیاد نخبگان و جهاد دانشگاهی جدای از هم نیست و امیداویم در سالی که به نام «دولت، ملت، همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده است، بتوانیم همدلانه ایده‌های مختلف را در راه توسعه استان به‌کارگیریم.


  منبع:   در تاريخ:  ۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  ساعت: 12:36:13عصر 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 893

لينك خبر (كد خبر= 77 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد