جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ 
جمعه, 20 سپتامبر 2019  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۱۲ نفر

امروز= ۹۵ مرتبه
شهریور ماه = ۵۸۴۸ مرتبه
كل مشاهده= ۴۱۳۵۷۰ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۹۶۶ مرتبه
 
 

   معاون جهاد دانشگاهی: تجاری سازی و اشتغالزایی درگرو ساماندهی شرکت های دانش بنیان است

معاون جهاد دانشگاهی گفت: تجاری سازی و اشتغالزایی با ساماندهی شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری میسر می شود و دانش آموختگان باید با مراجعه به پارک های فناوری ایده های خود را با کارآفرینان درمیان بگذارند. مهندس محمدرضا پورعابدی روز سه شنبه 18 آذر  در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری استان مرکزی با بیان اینکه اشتغالزایی برای دانش آموختگان رویکرد این نهاد است؛ افزود: اشتغال برآیندی از تلفیق مهارت و تخصص و حمایت مادی و معنوی است که باید براساس نیازها، ظرفیت ها و توانمندی های هر منطقه تعریف شود. 

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان نقش بی بدیل در راه اندازی تولید و ایجاد اشتغال برای اقشار مختلف مردم بویژه دانش آموختگان دارند که با حمایت دولت و مردم از پارک های فناوری در سازماندهی این شرکت ها می توانیم به این مهم دست یابیم. 

وی بیان کرد: راه اندازی کلینیک صنعت در شهرک های صنعتی برای آسیب شناسی این بخش بخصوص تولید و ارائه مشاوره های صنعتی به صاحبان صنایع از برنامه های جهاد دانشگاهی است که درصورت تامین اعتبارات ساخت این مرکز در همه قطب های صنعتی کشور عملیاتی می شود.

پورعابدی یادآوری کرد: شرکت های صنعتی مادر در استان مرکزی باید واحدهای تولیدی کوچک مستقر در نقاط مختلف این استان را حمایت کرده تا از این طریق نیز راهی برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان باز شود. 

وی ادامه داد: اقتصاد دانش بنیان و کسب ثروت ازطریق دانش اندوزی از مولفه های اولویت دار دولت است و باید همه تلاش ها برای تحقق کامل اهداف آن به کار گرفته شود. 

رییس سازمان تجاری سازی، فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی گفت: تبدیل ایده به عمل و کسب درآمد از آن باید به فرهنگ تبدیل شود و پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد حمایت همه جانبه از بنگاه های کوچک برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب را برعهده دارند. 

پورعابدی بیان کرد: اشتغال خلاق موتور محرک جامعه است که با تغییر تفکر مصرف گرایی به تولید محور و پویایی پژوهش حاصل می شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب به ارکان جامعه و دولت، باروری ظرفیت های بالقوه در بالندگی اقتصاد کشور را مورد تاکید قرار داده اند و پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان ستون اصلی تحقق این مهم هستند.

 معاون جهاد دانشگاهی افزود: تحریم ها و تهدیدها نه تنها اقشار تحصیلکرده را ناامید نکرده بلکه باید به عاملی برای تقویت روحیه ایده پردازی و خلاقیت در عمل تبدیل شود، همانطور که نمونه های موفق خودباروی در سایه تحریم در بخش های مختلف جامعه هویدا است.

 پورعابدی افزود: پارک های علم و فناوری در همه استان ها فعال است و پارک های البرز و کرمانشاه زیر نظر مستقیم جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند و فعالیت سایر پارک ها نیز زیر نظر وزارت علوم و فناوری است.

 وی ادامه داد: 20 مرکز رشد به منظور تعالی حوزه کارآفرینی، اشتغال و خدمت به عموم جامعه نیز در نقاط مختلف کشور فعالیت می کنند.

 رییس سازمان تجاری سازی، فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی با توسعه، شناسایی و ساماندهی پارک های علم و فناوری ،مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و نظارت مستقیم بر عملکرد آنها در راستای پویایی اقتصاد کشور تلاش می کند.

 پورعابدی بیان کرد: استان مرکزی از قطب های مهم صنعت و کشاورزی است و می تواند به عنوان نمونه کشوری در طرح های کاربردی دانش بنیان عمل کند.

 وی ادامه داد: مراکز تولیدی و صنعتی مادر و ظرفیت دانشگاهی استان مرکزی برای تکمیل زنجیره فناوری و وجود پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در این استان بسیار ضروری و مهم است.

 رییس سازمان تجاری سازی، فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی بیان کرد: پس از اشتغالزایی برای دانش آموختگان؛ پژوهش، آموزش و تلاش برای احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در جامعه مهمترین رویکرد این نهاد است


  منبع: www.acecr.ac.ir   در تاريخ:  ۷ دی ۱۳۹۳  ساعت: 10:00:29صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 966

لينك خبر (كد خبر= 73 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد