جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ 
جمعه, 20 سپتامبر 2019  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۲۰ نفر

امروز= ۱۰۳ مرتبه
شهریور ماه = ۵۸۵۶ مرتبه
كل مشاهده= ۴۱۳۵۷۸ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۱۵۵۵ مرتبه
 
 

   مراکز رشد؛ راه شکوفا سازی پتانسیل های نهفته

رییس بنیاد ملی نخبگان استان ایلام گفت: راه اندازی مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی گامی مهم در جهت بالفعل کردن پتانسیل های نهفته استان است.

دکتر خلیل سالکی در گفتگو با خبرنگار واحد اطلاع رسانی  مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی اظهار کرد: مراكز رشد نهادها يا چارچوبهايي  به منظور پرورش يا ايجاد كسب و كارهاي كوچك هستند و  فضاي اداري و آزمايشگاهي همراه با خدمات حمايتي مختلف با حداقل هزينه را براي شركتهاي نوپا فراهم مي‌كند و شبكه‌سازي و برخي خدمات جانبي را براي آنها تامين مي‌نمايد.

 وی با بیان اینکه در واقع انكوباتورها فضا، خدمات حمايتي و تجهيزات را براي شركتهاي كارآفرين فراهم مي كنند تا كارآفرينان  و شركتهاي كوچك را در ايجاد و توسعه موسسات خود ياري کنند تصریح کرد: در حال حاضر مركز رشد یکی از ابزارهای رشد اقتصادی است که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده تأسیس می‌شود و با ارایه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام  استفاده از مراکز رشد را یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارائه به بازار و توسعه کارآفرینی عنوان و تصریح کرد: يكي ازنقش هاي مراكز رشد توسعه تكنولوژي و نوآوري است كه در حال حاضر از مهم ترين ساختارها براي حمايت از تجاري سازي دستاوردهاي پژوهشي از طريق خدمات مشاوره اي و جلب مشاركت موسسات خصوصي و ارتقاء سطح كارآفريني است به گونه اي كه حمايت از دستاوردهاي پژوهشي و تجاري سازي آن ها براي تكميل چرخه تحقيق و توسعه و پاسخگويي به نياز تكنولوژيكي صنايع كشور عامل موثري باشد.

سالکی ادامه داد: تجاري سازي موفق دستاوردهاي تحقيقاتي طي يك رويكرد سيستمي به تلفيقي از مهارت هاي فني و تجاري و حتي كارآفريني نياز دارد كه عملا عملكرد كليه كاركردهاي آن را از مراحل خلق ايده تا تجاري سازي و بازاريابي را تحت الشعاع خود قرار مي دهد كه ايجاد مراكز رشد از جمله اقدامات مهم و اساسي در زمينه خلق ثروت از دانش به شمار مي آيد.

وی ضمن خرسندی از  راه اندازي مركز رشد گياهان دارويي و محصولات كشاورزي در جهاد دانشگاهي ايلام گفت :در حال حاضر مراكز رشد نقش موثر و مهمي در تبديل ايده به ثروت دارند و مي توانند به عنوان راهكاري در جهت افزايش توليدات منطقه و جذب سرمايه ها به داخل استان باشند.

رییس ینیاد ملی نخبگان ادامه داد: مركز رشد گياهان دارويي مي تواند در جهت حمايت از كارآفرينان تحصيل كرده رشته كشاورزي امكانات و تسهيلات لازم به منظور شكل گرفتن شركت هاي جديد را فراهم نمايد.

 سالکی با بیان اینکه  فعاليت مركز رشد گياهان دارويي  و محصولات کشاورزی مي تواند نقش موثري در ايجاد اشتغال، جذب سرمايه ها و افزايش بهر ه وري از پتانسيل گياهان داوريي موجود در استان را داشته باشد ابراز امیدواری کرد: شاهد تحقق پتانسیل های استان باشیم .

 

 


  منبع:   در تاريخ:  ۱ دی ۱۳۹۱  ساعت: 6:50:26عصر 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 1557

لينك خبر (كد خبر= 19 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد